Samsung Galaxy S22 Ultra ülevaade.

Samsung Galaxy S22 Ultra nutitelefon on lipulaevaseade, millel on palju muljetavaldavaid funktsioone, mis raskendab otsustada, millist neist esimesena esile tuua. Telefon on seni kõige võimsam Ultra mudel tänu oma 4nm protsessorile, mis on kiireim protsessor, mis Galaxy seadmes kunagi kasutusel olnud. Siiski võib Samsungi truu fännibaas olla huvitatud sellest, et S22 Ultra on esimene S-seeria seade, millel on sisseehitatud S Pen, mis ühendab efektiivselt S-seeria Note seeriaga.

Lisaks nendele funktsioonidele on S22 Ultra-l ka unikaalne nelja läätse kaamerasüsteem, mille Samsung väidab, et see toodab parima madala valguse fotograafia ja sujuvaima video võrreldes kõigi teiste hetkel saadaolevate telefonidega. Seadme esi- ja tagakülg on kaetud Corning Gorilla Glass Victus+ klaasiga, mis muudab selle 12% tugevamaks kui selle eelkäija.

Teised märkimisväärsed funktsioonid hõlmavad 120Hz AMOLED ekraani, mis võib jõuda kuni 1750 nitini maksimaalse heleduse korral ja sisseehitatud Dolby Atmos kõlareid. Kõigi nende muljetavaldavate funktsioonidega võib Galaxy S22 Ultra lõpuks veenda iOS-i kasutajaid Androidi kasutama. Kuidas see võrdleb teiste Android-telefonidega, näiteks klassi juhtiva Sony seadmega? Seda saame peagi teada.

Galaxy S22 Ultra disaini omadused

Galaxy S22 Ultra uhkeldab 6,8-tollist AMOLED-ekraani, mis on diagonaalselt mõõdetuna sama suur kui selle eelkäijal, S21 Ultra’l. Siiski on S22 Ultra’l nurgeline disain ja peaaegu servast servani ulatuv ekraan, luues mulje, nagu oleks ekraan seadme ümber siledalt ümberpööratud. Kuigi seadmel on nurkadega disain, muudavad kõverad küljed selle portreevaates mugavaks käes hoidmiseks.

Telefoni korpuse materjaliks on nüüd kasutatud vastupidavamat alumiiniumi ja sellel on mõlemal küljel Corning Gorilla Glass Victus+. Samsungi sõnul muudab see telefoni 12% võrra tugevamaks kui eelmine mudel. Kuigi me pole veel selle vastupidavust testinud, tundub see kindel ja vastupidav. Telefon on saadaval varjundites Phantom Black, Phantom White ning uutes rohelistes ja burgundia toonides, kusjuures must variant näeb välja elegantselt ja kvaliteetselt.

Ökoloogilisusele rõhutades kasutab telefon esmakordselt kalavõrkudest saadud materjali. Kuid seadme kvaliteet ei ole sellest mõjutatud. Lisaks on telefoni komponentides, nagu toite- ja helitugevuse nuppude sisemuses ja sisemises kõlarimoodulis, kasutatud väikestes kogustes taaskasutatud materjale, nagu CD-karpe ja veepudeleid. S-seeria pakendite maht on võrreldes S21-ga vähenenud 19% ja S20-ga võrreldes isegi 51%.

S22 Ultra’l on aku, mis laeb tühjast sajast kuni 50 protsendini vähem kui 20 minutiga. Siiski tasub märkida, et sellel akul on sama 5000mAh maht kui S21 Ultra’l. Vaatamata intelligentsetele energia säästmise funktsioonidele, nagu näiteks madala latentsusega sirvimine ja mitmekordne ülesanne, leidsime, et akukestvuse suurenemine kahe põlvkonna vahel on tühine. Meie testides kestis S22 Ultra raskel kasutamisel täis päeva, kuid mitte kauem.

Samsung väidab, et S22 on kuni kaks korda kiirem kui S21 ja me tõesti märkasime kiiruse erinevust, eriti S Pen’i kasutamisel. S Pen on väike klõpsatav pliiats, mis ilmub välja, kui vajutate seadme allosa kaugemas vasakus servas olevat taktiilset nuppu. Siiski võib paremakäelistel olla sellele ligipääs pisut ebamugav, eriti kui USB-C laadimiskaabel on ühendatud.

Kasutajad, kes on varasemalt S Pen’i kasutanud, võivad rõõmustada, kuna ka sellel versioonil on kasulikud funktsioonid, nagu võimalus teha fotosid pliiatsil olevat külgnuppu vajutades. Siiski on tegemist ka tehnoloogilise edasihüppega. Ultra S Pen’i riistvara on kohandatud ekraanil kirjutamisel latentsuse vähendamiseks 9 ms-lt 2,8 ms-ni. See on oluline jõudluse parandus, mis muudab S22 Ultra’l kirjutamise peaaegu nagu mittedigitaalsel pinnal kirjutamiseks.

Telefoni omadused

Lühike pilk seadme tagaküljele näitab arvukaid uusi läätsi, mis ulatuvad veidi väljapoole ja põhjustavad telefoni kõikumist pinnal, kui seda sõrmega või S Pen’iga proovida. Lisaks kipuvad taskutest pärit tolm või kärbsed kogunema läätsede teravate servade ümber.

S22 Ultra omab Adaptive Pixel tehnoloogiat, mis võimaldab samal ajal jäädvustada nii 108 MP (Re-mosaic režiim) kui ka 12 MP (Nona-binning režiim) pilte, et saada detailirohkem ja heledam pilt. Mõlemad topelttelefotoläätsed (mõlemad 10 MP, üks 3x optilise suumiga ja teine 10x suumiga) on samuti unikaalsed ja lubavad teravamat suumitud pilti, samal ajal on sensor ümber kujundatud optimaalseks toimimiseks madala valgustuse tingimustes.

Samsung on S22 Ultra suumivõime osas konkurentsi kergesti ületanud. Ainuüksi suumimisel on Samsung saavutanud uusi tasemeid objektide selguses ja kolmemõõmelisuses. Siiski on kaamera süsteem tervikuna kõige funktsioonirikkam nutitelefoniseade, millel on sellised eelised nagu ühekordne võte (kasutades korraga erinevaid läätsesid), režissööri režiim, objekti kustutamine, remasterdamine ja pro režiim, tõstes fotograafia tulemuslikkust tasemele, mida teised nutitelefonid võivad ainult unistada.

Ultra-l on nüüd 108 MP sensor, mille pikslid on 1,23 korda heledamad kui S21 Ultra omal. See suurem ja kõrgema eraldusvõimega sensor, koos Samsungi Multi-Frame töötlemistehnoloogiaga, ühendab mitu särituskaadrit parendatud ööfotograafia jaoks, mis töötleb neljal korral rohkem andmeid, et teie pilte teravamaks muuta.

Võrreldes S21 Ultra-ga, tehes klõpsu 23x suumiga mõlemal, tekitab S22 Ultra pildi, mis on teravam, laiem ja rohkem värve, isegi loomulikus valguses. Võrreldes iPhone 13 Pro Max’iga 3x suumiga on võitlus tasavägisem, kuid Ultra selgus eriti suumimisel on võrreldamatu ja meie jaoks on värviküllastus loomulikum ja kasutab veidi laiemat värvipaletti.

Pilt

Kui rääkida TV või videote sisu vaatamisest, siis on S22 Ultra peaaegu raamivaba ekraan naudingut tekitav kogemus. Võrreldes auhinnatud Sony Xperia 1 III-ga tundub Sony telefoni ekraan värvide esituses veidi sinakas, kuid sama terav tegevusküllastes stseenides. S22 Ultra pakub vee rippuvate lainete selguse, sügavuse ja liikumise osas pisut paremat tulemust väga loomulikus värvipaletis. Siiski on mõlemal telefonil sarnased töötluskiirused ja teravad servad.

Heli

Samsung S22 Ultra’l on USB-C port heliühenduse jaoks, erinevalt Sony Xperia 1 III-st, mis omab 3,5 mm kõrvaklapipesa. Sarnaselt iPhone 13 Pro Max’iga, mis tuleb koos Apple’i omamärgise Lightning portiga, on vaja juhtmeta kõrvaklappide ühendamiseks kasutada donglit. S22 Ultra’l on topeltpaljundusega kõlarid, mis toetavad Dolby Atmos’t, pakkudes rikkalikumat ja laiaulatuslikumat heliruumi võrreldes konkurentidega, kuid see puudub dünaamiline haptiline vibratsiooni funktsioon, mis on saadaval Sony Xperia 1 III-s. Hoolimata sellest pakuvad Samsung S22 Ultra lauakõlarid tugevamat heli, mis on üsna muljetavaldav arvestades ekraani suurust.

Meie arvamus telefonist

Samsung S22 Ultra’ suurepärane kasutajakogemus on nüüd veelgi parem tänu sujuvale ja kasulikule S Pen’i tugele. Kombinatsioonis erksa ja haarava ekraani, muljetavaldava fotograafia funktsioonide ja korraliku heliga, pakub see tugevat argumenti Apple’ist loobumiseks. Kuigi loodame, et Samsung töötab tagatubades, et saada aku tööea pikendamiseks veidi rohkem jõudu (või tutvustab täiesti uut aku järgmisel korral), on Androidi maailmas nüüd uus juht kogu jõudluse poolest.

Related posts