Samsung Galaxy A52 ülevaade: eelised ja puudused, kas tasub osta?

Samsung tahab, et ostaksite lipulaeva Galaxy S seeria telefoni, kuid A52-l on tugev põhjendus, miks säästa raha ja osta siiski telefon, milles on kõik vajalik.

Samsung Galaxy A52: Disain ja ekraan

A52 loetakse suuremaks telefoniks, millel on 6,5-tolline ekraan, mis on veidi suurem kui Samsung Galaxy S21 ekraan. Ekraani jaoks kasutab Samsung Super AMOLED paneeli, mille eraldusvõime on 1800 x 2400 pikslit, mis sarnaneb 2K eraldusvõimele, erinevalt kallimatest uutest telefonidest ja teleritest, millel on tavaliselt 4K eraldusvõime.

Kuigi vähem piksleid tähendab tavaliselt madalamat pildikvaliteeti, pole seda väikesel ekraanil nagu A52 eriti märgata. Kui ekraan oleks suurem, näiteks arvutimonitoril, mis on 20 tolli või suurem, siis võiksid pildis märgata pehmust. Kuid A52-l pole võimalik kvaliteedikadu peaaegu üldse märgata.

Telefoni disain on lihtne, kuid atraktiivne. Meie ülevaates vaadeldud mudel ‘Awesome Violet’ on kaunilt pehme lilla tooniga. Telefoni tagumine külg on kaetud mati plastikuga, mis on meeldiv käes hoida. Kuigi see pole klaasist tagaküljega võrreldes visuaalselt nii silmatorkav, on see vastupidavam ja tõenäolisemalt vastupidav löökidele ja kukkumistele.

Samsung Galaxy A52: Kaamera

Võib-olla kõige muljetavaldavam disainiomadus selle telefoniga on hirmutav kaamerate massiiv vasakus ülanurgas tagaküljel. Samsung pakib sinna kolm objektiivi, sügavusanduri ja välklambi kasti, mis istub otse ülejäänud korpusest kõrgemal.

Siin on kolm kaamerat, mis sisaldavad 64-megapikslit enamiku igapäevaste piltide jaoks, 12-megapikslise sensoriga ultralai objektiivi ja pühendatud 5-megapikslist kaamerat makrofotodeks (superlähedased pildid).

Minu kogemus A52 kaameraga oli sündmustevaene, mis on natuke kahe otsaga kompliment, kuid see summeerib, mida saate oodata. Kaamera rakendus on sama, mida leiate iga uue Samsungi telefoniga: saate samad Pro režiimikontrollid, samad filtrid ja funktsioonid ning samad pildistamisrežiimid.

A52-ga tehtud pildid olid kõik üsna head. Autofookus on kiire ja enamasti täpne ning sügavusefekt loob suurepäraseid portreesid. Minu ainus kaebus on see, et Samsungi ‘stseeni optimeerija’ funktsioon suurendab küll nii palju küllastust, et see võib mõnes pildis värvi täielikult muuta. See on vaikimisi sisse lülitatud, kuid soovitan teil leida kaamera seadetest see valik ja välja lülitada.

Funktsioonid ja jõudlus

Kui A52 ja kallimate telefonide vahel on märkimisväärseid erinevusi, siis enamik neist jääb nähtamatuks. Vaadates ülaltoodud tabelit, võib näha, et A52 on varustatud Qualcomm Snapdragon 720G protsessoriga. See on üks valdkond, kus tehakse kulude kokkuhoidu, kuid arvestades, kui arenenud nutitelefonide protsessorid on muutunud, on raske öelda, mille arvelt kokku hoitakse.

Kasutades A52 igapäevase telefonina, ei kohanud ma ühtegi olukorda, kus telefon ei vastanud minu ootustele. Rakendused avanesid kiiresti, mitmeaknarežiim oli sujuv ning ma ei kohanud ühtegi tõrget. A52 on kindlasti piisavalt kiire.

Telefon töötab Android 11 ja Samsungi One UI rakendusliidesega, mida peame üheks parimaks Androidi kasutajaliidese modifikatsiooniks. Telefonil on ekraani alla paigutatud sõrmejäljeskanner, mis võiks olla veidi kiirem ja täpsem ning näotuvastus telefoni avamiseks.

Üks asi, mis mind häiris, oli eelinstalleeritud tarkvararakenduste arv. Seadistusprotsessi käigus saate paigaldada mitu rakendust, millest ma keeldusin. Hiljem kontrollides rakenduste sahtlit, leidsin üheksa eelinstallitud rakendust.

Mõned inimesed võivad neid rakendusi kasulikuks pidada, kuna need võivad aega säästa, kuid ei ole suurepärane, kui olete oma raha eest reklaamidega silmitsi. Mõistame, et A52 on odav telefon, kuid see ei tähenda, et meie telefonides peaksid olema reklaamid.

Aku kestvus

Kui rääkida aku kestvusest, siis A52 ületab paljusid teisi telefone, mida oleme ülevaadanud – olenemata nende hinnaklassist. Telefoni muljetavaldav 4500 mAh mahutavusega aku tagab pikendatud kasutamise, enamik kasutajaid suudab seadet laadida vajadusel kuni kaks täispäeva. Isegi raskematel kasutuspäevadel võite oodata vähemalt päeva ja poolepikkust akukestvust. See erakordne jõudlus tuleneb mitte ainult aku suurusest, vaid ka teiste omaduste kombinatsioonist, millest oleme seni rääkinud. Telefoni madalama võimsusega protsessor ja madalama eraldusvõimega ekraan töötavad koos, et maksimeerida aku kasutusaega. Kui otsite telefoni, millel on pikk aku tööaeg, siis A52 tasub kindlasti kaaluda.

Kas tasub osta Samsung Galaxy A52?

Kui vaadata Samsung Galaxy A52-d tervikuna, on see väljapaistev nutitelefon. Selle jõudlus võib konkureerida kallimate mudelitega, kuid poole odavama hinnaga ja selle aku tööiga võib isegi ületada mõne neist.

A-seeria muutub kiiresti Samsungi esmavaliku seadmeteks. Kuigi lipulaevamudelitel ja kokkuklapitavatel ekraanidel on alati oma koht, tasub sellele telefonile mõelda, kui soovite usaldusväärset ja mitmekülgset võimalust, mis ei ületa teie eelarvet.

Related posts